Paweł Jędrzejewski


W True Colors obsługuje tzw. stację kosmiczną, dbając o to, by wszystkie charakterystyczne motywy z piosenek pojawiły się we właściwym czasie i brzmieniu, zastępuje też chwilami sekcję dętą i orkiestrę smyczkową. :)

Najbliższy jego sercu jest jazz, ale sprawnie porusza się po szerokim spektrum muzycznych gatunków, od klasyki i piosenki aktorskiej po elektronikę, rock i pop. Wraz z autorskim zespołem jazzowym 4Way Quartet wydał płytę "Weltschmerz is over" (2019, wyd. Karrot), natomiast z electro-popowym "The Cookies" wydał płytę Push Rewind (2015, wyd. MJM).

Od pięciu lat pracuje w zespole Dawida Kwiatkowskiego (osiem tras koncertowych po Polsce, platynowa płyta Pop & Roll).

Koncertuje i nagrywa także jako muzyk sesyjny, ma w swoim dorobku występy m.in. z Muńkiem Staszczykiem, Tymonem Tymańskim, Natalią Natu Przybysz, Natalią Niemen, Mariką oraz Wojciechem Kordą w ramach projektu Klenczon Legenda, z Krzysztofem Cugowskim, Jackiem Wójcickim, Andrzejem Krzywym w programie TVP1 Świat się kręci, z Derrickiem McKenzie (perkusista Jamiroquai), z Marysią Sadowską, Krzysztofem Jarym Jaryczewskim (Oddział Zamknięty), z Mają Kleszcz i jej zespołem Incarnations, ze Sławkiem Uniatowskim, z aktorką musicalową Edytą Krzemień, z Paweł Kowalczyk Big Band.

Współpracował z Teatrem Baza: skomponował muzykę do spektaklów „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” oraz „Koklusz” w reżyserii Tomasza Zadróżnego.

Karykatura Paweł Jędrzejewski

Pawcio

instrumenty klawiszowe